Nano-Tekstil TEX-10

Geleceğin Teknolojisi

Nano-Tekstil TEX-10

Nano-Tekstil nedir:
Nano-Tekstil , tekstil ürünleirni korumak için geliştirilmiş özel bir formüldür. Bu su bazlı koruma doğal, görünmez, çevre dostu ve çok ince bir kaplamadır. Malzeme ”nefes alabilir yüzey” özelliğini içerdiğinden giyim sektöründe kullanılabilir, güçlü UV dayanıklılığı vardır ve su (hidrofobik) ve yağ (oleofobik) tutmazlığı uzun süre koruyarak ömrünü uzatır.
Kaplama yüzeyin ; rengi, yumuşaklığı, esnekliği, baskısı gibi özelliklerini etkilemez ve aşırı yıpranmış yüzeylerde hiç bir değişiklik yapmadan kolayca yenilenebilir.
Ne için tasarlandı?
Tüm tekstil ürünleri ve mobilya, elbise, takım elbise, elbiseler, gelinlikler, halılar, perdeler, döşemeler, yatak takımları, gibi doğal kumaş içeren tüm bileşikler, hastaneler/bakım evleri, kara ve hava aracı koltukları, tekstil duvar kaplamaları, Pergola kaplamalar, ,pek, çocuk arabaları ve dahası gibi ürünler için tasarlandı.
Nano-Tekstil nasıl işler?
Nano-Tekstil dokumanın için işler ve 25 – 100 nm boyutlarında çok ince bir kaplama sağlar. Nano-Tekstil bir ”kapatıcı malzeme ” olarak tanımlanamaz çünkü yüzeyi doldurarak bir ”kapatma” sağlamaz, bunun yerine nano boyutlarda ( milimetrenin milyonda biri) kimyasal olarak yapışarak kaplama yapar ve yüzeydeki en küçük kenarları dahi kaplar.Bunun yanında eş zamanlı olarak üç özelliği aynı anda sağlar:A)Sıvı tutmazlık ile mükemmel emicilik engelleme.
B) “Nefes alma özelliği” insan vücudu ve kapladığı nesne için çok önemlidir. Bu yüzeyi ”tek yönlü vana” haline getiren eşi benzeri olmayan bir özelliktir – dıştan içe su ve leke tutmazlığı sağlarken, içten dışa vücuttaki sıcaklık ve nemin ”süzülmesini” sağlar.

C) Uzun süre boyunca kumaşın temiz görünümünü korur ve estetik bir görüntü verir.

Başka hiç bir kaplama bu özellikleri veremez!

Devrim bugün başlıyor – Şarap kola, meyve suyu, yemek yağı, makine yağı, kahve, çay, sos, çamur, hayvan ve insan salgıları ve daha bir çok lekeyi Nano-Tekstil TEX-10 kaplaması sonrası engeller ve koruma sağlar. Sıvı döküldükten hemen sonra bir kağıt havlu ya da bez ile baskı uygulamadan ( hatta bezi sürtmeden) sıvıların kolayca emilmesini sağlar. Kaplı nesneye sıvının zarar vermesini engeller.

Koruma avantajları ve karakteristik özellikleri:

  • Temizleme kolay ve basit hale gelir.
  • Tutunmazlık özelliği A) idrar, dışkı, kan ve benzeri kirleticilerin emilimini ve kirletmesini engeller B) tozun yüzeyin derinlerine girmesini engeller, bunun yanında toz tanecikleri sıradan bir süpürge ile temizlemek çok kolay hale gelir.
  • Sıra dışı istikrarlı UV dayanıklılığı. Silikon, teflon ve çeşitleri gibi mevcut kaplama ürünleri güneş ışığı ve sıcaklığı gördüklerinde çözünürler, hatta hava kirliliğinden dahi çözünürler!
  • Temizleme maliyetinden tasarruf sağlar.
  • Diğer kimyasal malzemeler ”nefes alma” özelliğine sahip değildir ve bir çok durumda deriye nüfuz ederler ve kaşınmaya neden olurlar.
  • Yiyecek bulundurulan yerler için güvenlidir ve CBA sertifika onaylıdır.
  • Kimyasal olarak PH 13 derecesine dayanıklıdır!Hiç bir ürünün bu dereceye dayanıklılığı yoktur (konsantre alkalin hazırlıklarda sıradışıdır)
  • Ekstra bir enerjiye gerek kalmadan ortam sıcaklığında yapışır.
  • Kolay ve basit kendin uygula ya da standart endüstriyel hava sistemi ile uygulanabilir.

Metrekare başına inanılmaz düşük maliyet ile harika sonuçlar!

Kaplama kapasitesi:

10—40 metrekare/litre ( Elbise/kumaş %10 – 30 kalınlık gösterebilir) , yüzeyin emiciliği ve çeşidi değişkendlik gösterebilir.

Kataloğ’u indirmek için tıklayınız…

MSDS bilgilerini indirmek için tıklayın…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: