Nano-Stone ST-3

Geleceğin Teknolojisi

  Nano-Stone ST-3

Kırılan Taş Yüzeyi Sabitlemek ve Güçlendirmek için
Nano-Stone ST-3 Nedir?

Nano-Stone ultra ince ( nanometrik boyutlarda), görünmez, su bazlı, su ve yağ geçirmez (hidrofobik ve oleofobik) kırılan taş yüzeyleri sabitlemek ve güçlendirmek için geliştirilmiş doğal bir kaplamadır.
ST-3 zayıf tabakayı ”açar”, 1.5 mm’den 3 mm’ye kadar nüfuz eder ve iç taraftan tabakaları sabitler.

Ürün benzersiz ”Nefes alma” özelliği ile yüzeyin rengini ve doğasını hiç bir şekilde etkilemeksizin su geçirmezlik sağlayarak rutubet ve küfe karşı mükemmel koruma sağlar.

Kendini temizleme özelliği ( Işık görmesi yeterlidir), istikrarlı UV dayanıklılığı sayesinde aşınmaya ve devam eden çatlamalara ve dökülmelere karşı mükemmel bir koruma sağlarken, ise, kire, toza, rutubet ve küfe karşı dayanıklıdır. Böylece Nano-Stone ST-3 uzun yıllar boyunca kaplı olduğu yüzeyi ilk günkü gibi korur ve muhafaza eder.
Ne için tasarlandı?

Kudüs Taşı/ Hebron mermeri, her çeşit beton-blok/düz/yumuşatılmış/ yüzeyler, binaların,köprülerin,tünellerin dış cephesinde, harçlarda (epoksi olmayan), çimentoda, mineral iç/dış sıvada, mozaik zeminde sıva uygulanmış ve yumuşatılmış duvarlarda, sıvalı Ytong (Yalıtım) bloklarında, kum taşı beton bloklarda, çatı kiremitlerinde, lağım borularında, çatılarda, granulitte, mermerde, granitte, çakıl taşlarında, çimento levhada, terakotada, kilde, kireçtaşında ve herhangi bir emici mineral yüzeyde , dış yüzeyi / ya da dış kabuğunun güçlendirilmesi gereken tüm yüzeylerde kullanılmak için tasarlandı.

     
Kaplama sonrası elde edilen sonuç:

  1. Dış tabakanın aşınmasıyla ve / ya da kire, bozuk bir görünüşe, rutubete ve ayrışmaya neden olan ve hatta taşın kendisini dayanıksızlaştırmaya sebebiyet veren ”Hasarlı” taş, nüfuz eden, katmanlı, sert ve dirençli istikrar kazanır.
  2. Yüzey dıştan içe ” Tek yönlü bir vana” haline dönüşür ve bu sayede küfe ve parçalanmaya sebep olan rutubeti ve emilime engel olan su direncini oluşturur.Havanın içten dışa süzülmesi meydana gelir ve bu da yüzeyde / bina içinde nem oluşmamasına neden olur. Böylelikle mahsur kalan hava salınmış olur ve iç duvarlarda ve tavanda, soyulma, dökülmenin yanı sıra rutubet ve küf de engellenmiş olur. Yeteneklerinin diğer bir sonucu da : Kaplama, çimento içindeki demiri de aşınmaya karşı korumaya yardımcı olur.
   
Önce Sonra
*   Nadir durumlarda kaplama sonrasında bile ve hatta tüm uygulama yöntemlerinin doğru bir şekilde izlenmesinden sonra dahi devam etme olasılığı olan bahsi geçen istikrarsızlık gözlemlenebilir fakat bu durum, yüzey çeşidine göre bir kaç gün, ya da bir hafta içerisinde durması beklenmektedir.

 

Oldukça az miktarlarda kullanım yeterli olacağından, metrekare başına oldukça uygun fiyatlarla inanılmaz sonuçlar!
Ek Karakteristik Özellikler ve Koruma Avantajları:

Özellikler Nano-Stone ST-1 ile benzerdir.

 

Kaplama Kapasitesi:

Taş çeşidinin emicilik, yapısı, aşınma derecesi ve benzeri durumlara bağlı olarak yaklaşık 10 – 25 metrekare / litre.

Daha iyi yüzey dağılımı ve malzeme tasarrufu için orijinal Nano Kaplama Spreyi önerilmektedir!

Saklama Koşulları:

• Orijinal açılmamış kutuda 12 aya kadar kullanılabilir.

• Kapalı bir alanda saklama derecesi 3 – 30 Santigrattır.

Paketleme:
900ml sprey; galon (4 litre), 20-litrelik bidon.

Kataloğ’u indirmek için tıklayınız…

MSDS bilgilerini indirmek için tıklayın…

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: