Nano – Deri ve Süet TEX-11

Geleceğin Teknolojisi

Nano – Deri ve Süet TEX-11

Nano – Deri ve Süet nedir:
Deri ve süet için geliştirilmiş özel bir formüldür. Doğal, şeffaf ve çok ince , su bazlı çevre dostu bir kaplamadır.Malzeme eşsiz özelliği olan ”nefes alma” ile ,ki bu da onu giyim sektöründe kullanılmaya müsait hale getirir. Güçlü UV dayanıklılığına sahiptir ve su tutmazlık (Hidrofobik) ve yağ tutmazlık ( oleofobik) özellikleri sayesinde malzemenin ömrünü uzatır.
Kaplama, kaplanan nesneye zarar vermez, ve rengi, yumuşaklığı, esnekliği, baskıları gibi ilk özelliklerini korur. Aşırı aşınmış ve yıpranmış bölgelerin yenilenmesini herhangi bir değişikliğe gerek kalmadan kolaylaştırır.
Ne için tasarlandı?

Doğal süet, deri, açık ya da kapalı çevrilmiş deri gibi hemen hemen tüm çeşitlere uygundur. su ve diğer sıvıların emilmesini engeller, çamur, leke, pislik ve dahası gibi kirleticilerden korur.

Genel kullanım örnekleri

Mobilya, ayakkabı ve bot, el çantası, zemin döşeme, araba, otobüs ve uçak koltukları, eğerler, duvar kaplamaları ve hem ev hem iş ve dahası gibi endüstrilerde kullanılır.

Nano- Deri ve Süet nasıl işler?

Nano-Deri ve Süet TEX-11 kumaşı/süeti/deriyi 25-100 nm gibi çok ince bir tabaka ile kaplar.

Bu kaplama bir kapatıcı sınıfında değerlendirilemez çünkü yüzeyi doldurmaktansa , yüzeyi nano boyutlarda parçacıklarla ( milimetrenin milyonda biri) kimyasal olarak yapışarak ve yüzeydeki en küçük birimlere dahi kendini yapıştırarak korur.

Bu yolla, 4 özellik birden birlikte işler:

A) Mükemmel emilim engelleme ve sıvı ve yağ tutmazlık.

B)  “Nefes alma” özelliği nesne ve insan vücudu için çok önemlidir.
Yüzeyi ”tek yönlü bir vana” haline getirir, dıştan içe tutunmazlık ve emilim engelleme sağlarken, içten dışa vücut sıcaklığını ve nemi kusursuz ve sürekli olarak aktarır. Bu çok önemli bir özelliktir.

C) ”Canlılığı”, temizliği ve derinin/süetin görünümünü uzun süre devam ettirir.

D)  İstikrarlı ve güçlü UV dayanıklılığı vardır ve derinin tam kurumasını engelleyerek çatlamamasını sağlar, bu sayede ömrünü uzatır.

Bu özellikleri diğer hiç bir kaplama vermez! 
Devrim bugün başlıyor -Şarap, kola, meyve suyu, yemek yağı, makine yağı, kahve, çay, sos, çamur, hayvan ve insan salgıları, bunların yanında diğer bir çok kirletici malzeme Nano- Deri ve Süet TEX-11 kullanımı sonrası hiç bir sorun oluşturmayacaktır. Sıvı dökülümü sonrası kağıt havlu ya da bir bez parçası ile bastırmadan dahi kolayca temizlenme sağlarken, sıvı dökülen yüzeyin zarar görmesini engeller.
Koruma avantajları ve Tipik özellikler

  • Temizleme kolay ve basit hale gelir.
  • Tutunmazlık özelliği A) idrar, dışkı, kan ve benzeri kirleticilerin emilimini ve kirletmesini engeller B) tozun yüzeyin derinlerine girmesini engeller, bunun yanında toz tanecikleri sıradan bir süpürge ile temizlemek çok kolay hale gelir..
  • Sıra dışı istikrarlı UV dayanıklılığı. Silikon, teflon ve çeşitleri gibi mevcut kaplama ürünleri güneş ışığı ve sıcaklığı gördüklerinde çözünürler, hatta hava kirliliğinden dahi çözünürler!
  • Temizleme maliyetinden tasarruf sağlar, artık temizlik için kimyasal madde kullanmanıza gerek kalmaz!
  • Üretildiği doğal malzeme, Nano-Deri ve Süet TEX-11’in sahip olduğu eşsiz ”nefes alma” özelliği ile vücut sıcaklığının geçmesine ve nefes almasına olanak tanırken, elbiseleri, ayakkabıları, botları, şapkaları ve dahasını korumaya yardımcı olur. Diğer kimyasallar bu özelliğe sahip değildir ve deriye geçerek kaşınmaya neden olur.
  • Yiyecek bulundurulan yerler için güvenlidir ve CBA sertifika onaylıdır..
  • Kimyasal olarak PH 13 derecesine dayanıklıdır!Hiç bir ürünün bu dereceye dayanıklılığı yoktur (konsantre alkalin hazırlıklarda sıra dışıdır).
  • Ek bir enerjiye gerek kalmadan ortam sıcaklığında yapışır.
  • Kolay ve basit kendin uygula ya da standart endüstriyel hava sistemi ile uygulanabilir..

Metrekare başına inanılmaz düşük maliyet ve az malzeme kullanımı ile harika sonuçlar!!

Kaplama Kapasitesi:

10-40 metrekare/litre, yüzeyin emiciliği ve çeşidine bağlı olarak değişir. kaplama kalınlığı 25-100 nm arasıdır.

Diğer koruma ve bakım malzemeleri ile karşılaştırıldığında Nano – Deri ve Süet farkı:
Nano-Deri ve Süet TEX-11 sıvı çözeltiler, yağ, vaks, ve benzeri gibi diğer koruyucu malzemelerle karşılaştırıldığında bir çok avantaja sahiptir.
Nano-Deri ve Süet’i her hafta kullanmaya gerek yoktur, fakat derinin özelliğine bağlı olarak bir kaç ayda ya da yılda bir uygulamak iyi olur. Diğer koruma malzemeleri çok daha sık bir uygulama gerektirir bu da Nano-Deri ve Süet’i çok daha ekonomik ve kolay bir ürün yapmaktadır.
Malzeme kimyasallara, radyasyona, aşındırıcılara karşı dayanıklılığı arttırır ve güçlendirir.

Kataloğ’u indirmek için tıklayınız…

MSDS bilgilerini indirmek için tıklayın…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: