Nano-Cam & Seramik GL-01

Geleceğin Teknolojisi

Nano-Cam & Seramik GL-01

Nano-cam ve Seramik nedir?

Nano-Car su (hidrofobik) ve yağ (oleofobik) geçirmez, istikrarlı ve yıllar içinde çözülmeyen, güçlü UV dayanıklılığı olan ( güneş panellerinde gereken geçirgenliği engellemeyen) ve ”nefes alan” yüzey oluşturan mükemmel doğal bir kaplamadır.

Ultra ince görünmez kaplama renk tonunu etkilemez ve değiştirmez, cam, seramik ve porselen yüzeyler için özel geliştirilmiş kuvartz malzemesinden yapılmıştır ve yüzeye yağ, kir, küf ve bakterilerin yol açtığı kirlenmeyi önler.

Malzeme yağmur ve ışığın kendini temizlemesine yeterli olacak şekilde kendi kendini temizleme özelliğine sahiptir – yüzeyde bir damlanın yuvarlanması toplanmaya neden olur ve bu da çevredeki kiri toplayarak temizlenmesini sağlar. Bunun yanında, aşınma ve beyazlatma ( cam beyazlatma işlemi) işlemi için dayanıklılığı geliştirir.

Yüzeyin üstünde kirleticilerin ve leke yapıcıların üremesine izin vermez. Kaplama bu kirlilikleri ekstra temizleme malzemelerine ihtiyaç duymadan temizlenmesine olanak tanır  ( bir parça bez yeterlidir!) ve bunun yanında yüzey uzun süre boyunca temiz ve parlak kalarak temizleme arası kullanılan ürünlerden ve paradan tasarruf etmenizi sağlar.

Nano-Cam & Seramik GL-01 kapladığı alanı uzun süre boyunca ilk günkü dokusunda korur ve muhafaza eder.

Ne için tasarlandı?

 • Cam yüzeyler için : duş camları, aynalar, çok-katlı binalarda dış kaplama, pencereler, güneş panelleri, camekanlar, cam yapılar ve mobilyalar, ön cam ve yan camlar için araç endüstrisi, trenler, hava araçları ve dahası.
 • Porselen kaplı yüzeyler için: seramik döşeme ve mozaik dış cephe kaplamaları, seramik çatı kaplamaları, lavabolar, küvetler, klozetler, glazür kaplı seramik ürünler, seramik yüzeyler ve dahası.Seramikler/karolar arası mükemmel doldurma sağlayarak kire, kirleticilere, yosuna karşı mükemmel koruma sağlar ve bir bez parçası ile kolayca temizlenmesini sağlar.
Nano-Car nasıl işler?

Nano-Cam & Seramik emici yüzeyin derinlerine kadar nüfuz eder ve oldukça ince (10- 20 nm inceliğinde) koruyucu bir tabaka oluşturur.
Nano-Cam & Seramik bir sızdırmazlık malzemesi olarak görülmemelidir çünkü yaptığı işlem yüzeyi doldurarak onu ” mühürlü” hale getirmemektedir, fakat kimyasal olarak yapışır ve yüzeydeki en küçük yerleri dahi kaplar.

Bu yolla, parçacıkların boyutu yüzeye pürüzsüz bir ” nefes alma” özelliği kazandırır.

Bu özellik kaplı yüzeyin ilk günkü gibi kalmasında önemli rol oynamaktadır. Bu yenilik nano teknoloji bazlı ürünlere yeni özellikler kazandırmaktadır ve işte bu onları diğerlerinden farklı yapan şeydir. Mevcut bulunan kaplama malzemelerini aksine kaplı yüzeyi mükemmel ve eşsiz bir avantajla korur ve muhafaza eder!

 

Results Received After Coating:

 1. Pürüzsüz yüzey:  Örnek olarak duşa kabin, yüzeyde su damlacıklarının dağılarak değil de, hiç dağılmadan küre şeklinde tutunma olmadan hızlıca kayarlar ve bunun yanında kayarken etrafta bulunan toz, pas ve bunun gibi kirlilikleri topladıkları için kendi kendini de temizlemiş olur.
 2. Yapışmazlık:  Camın mikroskobik konturlarına kimyasal olarak yapışır ve yüzeyi ”kilitler”. Bu noktadan sonra bir çok kirletici , küf, yosun ve dahası birikme ya da büyüme yapamaz ve sadece yüzeyden kayıp gider. Bunun yanında, her durumda temizleme işlemi o kadar kolay bir hale gelir ki , ekstra olarak herhangi bir temizlik malzemesi kullanmanıza gerek kalmaz.
 3. Temizlik ve Ekonomi: Kaplı yüzeyin su ve kirlilik geçirmezlik özelliği , ”kendi kendini temizleme” etkisi ile neredeyse bağımsız bir özelliktir, bu da ona çok uzun süreli temizlik, şeffaflık ve parlaklık kazandırmaktadır, sonuç olarak:

a) Temizlik için iş maliyetleri %50-60 oranında düşer.
b) Güneş panellerinde, kirleticilerin neden olduğunun aksine temiz tutarak , maksimum derecede yararlanılmasını sağlar. (Yani: Yüzeye çoğu toz parçasının yapışamayacağından dolayı, temizlikler arasında yüzey temiz kalır. Her rüzgarda konan parçacıklar uçar gider ve yağmur ya da ufak bir temizlik ile tamamen temiz olarak kalır.
c) Güneş panellerinde kuş pislikleri ya da nem ile yüzeye yapışan ve çamur olan toz parçacıklarının bıraktığı olarak bilinen lekeler vardır ve bunlar kuruyarak çıkmaz hale gelirler.  Bu durumun negatif etkisi olarak panelin piksellerine zarar vererek onları yakar ve geri dönülemez zararlara neden olurlar . Nano-Cam & Seramik bu tür kirliliklerin önüne geçer, hem ”kendi kendini temizleme” özelliği hem de basit bir temizlikte kolayca temizlenebilen özelliği ile bu lekelerin oluşmasına engel olur. Panel sonuç olarak uzun süreli olarak iyi durumda çalışır halde kalır.

Korumanın Tipik Özellikleri ve Avantajları:

 • Araçların ön camlarına uygulanması yoğun yağışlarda görüş ve güvenli sürüş kalitesini arttırır.
 • Güçlü UV direnci yüzeyi uzun yıllar korur. Diğer silikon/yağ ve bu tarz kaplamalar sadece güneş ışığına maruz kalma ile dahi zarar görüp kaybolmaktadır!
 • Nano-Cam & Seramik GL-1 sıradan uygulama yöntemi ile yıllar sonra bile kaplı yüzeyin yenilenmesini kolaylaştırır. Diğer ”Nano ürünler” ya da zamanı geçmiş teknolojiler buna izin vermez ve gerçekten masraflı bir uygulamaya ihtiyaçları vardır, önce eskisini sök, temizle, çıkar, sonra yenile. Bu süreçte nesne zarar görür.
 • Kimyasal olarak PH 14 derecesine dayanıklıdır. Neredeyse tüm ev temizlik malzemelerine ve endüstriyel temizlik malzemelerine dayanıklıdır ( konsantre dezenfektanlar hariç).Diğer ürünlerin çoğu tek temizlik sonrası dahi neredeyse hemen yok olur ve yeni kaplama gerektirmektedir, hem de normal ev temizlik ürünlerinin kullanımı sonrası bile!
 • Güneş ışığı toplama işlemi , ultra ince kaplamadan etkilenmez. Kaplama camı temiz tutar ve bulanıklığı engeller , bu sayede uzun yıllar boyunca cam parlak ve temiz kalır! Bu mükemmel özellik güneş panellerinde, en iyi şekilde güneş toplaması için gerçekten önemlidir.
 • Mutfak ve yiyecek stoklarının olduğu yerlerde güvenlidir.
 • Kendiniz sıvayabilir ya da standart endüstriyel havasız sistem ( olabildiğince küçüğünden) kullanabilirsiniz .
 • Kendiniz ya da endüstriyel standart havasız sistem kullanarak uygulamak çok kolaydır.
 • Kuruduktan hemen 2 – 3 saat sonra yüzey suyu geçirmez. Tam hazır olması 24 saat sonra gerçekleşir.

Her metrekare için az miktarda malzeme kullanarak inanılmaz düşük maliyet!
Kaplama Özelliği: camda 170—180 metrekare/litre, yüzeyin emicilik özelliğine bağlıdır.

Seramik/porselenlerde : 100 m2/litreye kadar, yüzeyin özelliğine bağlı olarak ( düzleştirilmiş ya da pürüzsüzlük ve seramikler arası doldurma derinliği).

Paketleme:

100ml; 1 litre; 5 litre; 20 litre

Saklama Koşulalrı:

 • Kapalı orijinal kutuda, raf ömrü 18 aya kadardır.
 • Saklama sıcaklığı 3 – 30 Santigrat derece arasıdır.
 • Ürün etanol bazlıdır ve kapalı, havalandırmalı, korumalı yerde, sıcaklık kaynağından uzak bir yerde muhafaza edilmelidir.

Kataloğ’u indirmek için tıklayınız…

MSDS bilgilerini indirmek için tıklayın…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: