MC-99 Beton Kalıp Ayırıcı Olarak Su Bazlı Kaplama

Geleceğin Teknolojisi

MC-99 Beton Kalıp Ayırıcı Olarak Su Bazlı Kaplama

Ne için tasarlandı?:

Sıvı ya da katı yağ/makine yağının metal/tahta/kil kalıplar tarafından  emilmesini engellemek için ve kalıpların beton, alçı, kil ve inşaat endüstrisinde kullanılan benzer minareller dökümü sonrası kalıplardan kolay ayrılması için, temellerde, köprülerde, tünellerde, mimari / dekoratif betonlamada, kilitlenmeli taşlarda, mozaiklerde, heykellerde, dekoratif beton ögelerinde ve dahasında kolayca ayrılması için tasarlanmıştır.
İşleyişi:

Kaplama eşsiz bir teknoloji kullanarak  kalıp dökümü için kullanılan malzeme ile kalıp arasında şeffaf mikro incelikte bir tabaka oluşturur ve bu kalıp için kullanılan materyalden kolayca ve yüksek kalitede ayrılmasını sağlar. Rulo ya da standart (havasız) sprey yardımı ile uygulanabilir.

Uygulama sonrası elde edilen sonuçlar:

 1. Mükemmel kolay ayrılma ve daha pürüzsüz, daha estetik sonuç.
 2. Kalıp arasına betonun kolayca, tam olarak ve pürüzsüz bir şekilde akmasını sağlar ve bunun yanında yırtılma/kopmaları, delikleri ya da hava baloncuklarını döküm sonrası hızlı bir şekilde azaltır.
 3. Beton içine sıvı ya da katı yağ/makine yağı emilimini engeller ve bunun yanında temizleme maliyetini düşürür ve dahası sıva/boya baloncuk yapmadan temiz bir biçimde kalır.

Ürünün tipik özellikleri ve avantajları:

 1. Kaplama betona/dolgu malzemesine sızmaz , leke ya da kirlenme yapmaz.
 2. Her kullanım sonrası kendi kendine dağılır ve beton/dolgu maddesi içine emilmez.
 3. Kullanıcı ve çevre için zehirli değildir ve kirlilik yaratmaz, bunun yanında püskürtülebilir.
 4. Yağ ya da diğer kayganlaştırıcı maddeleri sürmenize gerek yoktur ve betonu/döküm malzemesini kirletmez ve yağ emilimi olmaz.
 5. Mekanik/kimyasal yöntemlerde para tasarrufu sağlar ve döküm sonrası betonda emilmiş yağ temizlemesi ve çıkarması konusunda önemli derecede çalışma zamanı sağlar.
 6. kalıpta neredeyse hiç tortu bırakmaz ve bunun yanında kalıp çıkarma sonrası döküm temizlemesi maliyeti ve iş zamanı konusunda muazzam tasarruf sağlar.
 7. Tortu temizlemek için güçlü kimyasalların kullanılmasına son vererek dökümün ömrünü ve kalitesini arttırır.
 8. İş akışını hızlandırır.
 9. Çevre dostudur, yanıcı, zehirli ya da tehlikeli değildir.
   
Önce –
Beton tarafından emilmiş yağ ve gres lekesi
Sonra –
Temiz ve pürüzsüz beton kalıp
Uygulama yöntemi:

 1. Döküm öncesi ve her bölme sonrası, basınçlı temiz su ile tüm tortuları (her tür) güzelce yıkayıp temizleyin ve tamamen kuruyana kadar bekleyin. (Dökümün türüne bağlı olarak normal musluk suyu kullanılması mümkündür ve bir fırça ya da elektrikli basınçlı yıkama ( yaklaşık 150 bar ortalama) yapılabilir.
 2. Dökümdeki farklı malzemelerin tortularını tamamen temizlemek ya da temizlemek için belirli ihtiyaçlara göre, kolay yağ temizlemesi için Z-300 kullanılabilir.Beton kalıntıları durumunda, çimento ve beton ve/ya da mekanik kalıntıları temizlemek maksadı ile yapılmış Z-500 kullanılabilir ( Her iki ürün de Nano Z kaplamalarının ürünüdür).
 3. İş günü ya da iş başlarken:  MC-99’u her ilk kullanımdan önce karıştırın ve üçlü katman şeklinde doğrudan püskürtün/yayın. Diğer tabakayı uygulamadan önce her tabakanın tam olarak kurumasını bekleyin.
 4. Her döküm sonrası ve öncesi : Yumuşak bir fırça/ince bir rulo/havasız standart basınç (düşük)  kullanarak bol bir tabaka şeklinde uygulayınız. Tüm yüzeyi komple ve iyi bir şekilde kapladığına emin olun. Tam olarak emin olmak için,  tarayarak spreyleyin (serpmeden) ya da bir rulo ya da yumuşak bir fırça ile ilk tabaka kuruduktan sonra iki tabaka şeklinde uygulayın.
 5. Tahta/Kil kalıplara kullanırken: Öncelikle ahşap yağı ya da vernik ile kapatınız ve talimatlara göre daha sonrasını uygulayınız.
 6. MC-99 zararlı değildir fakat yine de püskürtme yaparken eldiven ve maske giymeniz önerilir.
 7. Yağışlı olduğu tahmin edilen havalarda, donma sıcaklıklarında ya da güçlü rüzgarlarda uygulamayınız.
 8. Döküm zamanına en yakın olan zamanda uygulayın ve döküm öncesi maksimum 4 – 5 gün öncesinde ( deniz kenarında 3 – 4 gün) uygulayın. Eğer bu zaman geçerse, ek bir tabaka uygulamak gerekmektedir.

 

Her metrekare için inanılmaz düşük maliyet!
Kaplama:

* Dökümün ve döküm malzemesinin çeşidine göre değişiklik göstermektedir.

Ortalama:
Her galon için yaklaşık 160 m2, 4 litre

Her bidon için yaklaşık 720 m2, 18 litre

Her varil için yaklaşık 8.000 m2, 200 litre

Saklama:

Serin ve gölgeli yerde saklayınız. Donmadan kaçınınız.

Paketleme:

4 litre, 18 litrelik bidonlarda, 200 litrelik varillerde

Kataloğ’u indirmek için tıklayınız…

2 cevap

 1. Süleyman dedi ki:

  MC-99 Beton Kalıp Ayırıcı Olarak Su Bazlı Kaplama ürününüzün 200 litrelik varil fiyatı Ankara Çankaya Çayyolu Mahallesi Şantiye teslim fiyatı nedir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: